Update wedstrijdvissen in coronatijd

terug naar overzicht

Vrijdag, 14 mei 2021

Naar aanleiding van de persconferentie van 11 mei waarbij versoepelingen zijn aangekondigd voor de sport per 19 mei heeft Sportvisserij Groningen en Drenthe een bericht verstuurd met de uitwerking voor de sportvisserij. Het definitief doorgaan van de versoepelingen, stap2 in het stappenplan van het kabinet, hangt af van de afname van de besmettingen en ziekenhuisbezetting. Het besluit om wel of niet op de knop van de pauzestand te drukken wordt komende maandag 17 mei genomen. De goedkeuring voor wedstrijden (vanaf 27 jaar) zijn in ieder geval tot 9 juni ingetrokken.

Het bericht van sportvisserij Groningen Drenthe:

Beste bestuursleden van de bij Sportvisserij Groningen Drenthe aangesloten hengelsportverenigingen,

Hierbij stuur ik u een update over de wedstrijden naar aanleiding van de persconferentie van dinsdagavond 11 mei:


Tijdens de persconferentie van 11 mei zijn door het kabinet versoepelingen aangekondigd. De sport (zowel buiten als binnen) kwam hierin ruim aan bod en voor de sport- en wedstrijdvisserij komt er vanaf 19 mei waarschijnlijk meer ruimte. Hier zit echter wel een voorwaarde aan. Namelijk dat het aantal nieuwe ic- en ziekenhuisopnames op maandag 17 mei verder moet zijn gedaald. Is dit niet het geval, dan wordt op maandag 17 mei de pauzeknop ingedrukt en worden de maatregelen alsnog uitgesteld.

Wanneer de ziekenhuisopnames voldoende zijn gedaald mogen volwassenen boven de 27 jaar vanaf 19 mei overal buiten -zowel op een sportcomplex als in de openbare ruimte- in groepsverband sporten. Hierbij moet wel de 1,5 meter regel in acht worden genomen en de groep mag niet groter zijn dan 30 personen. Wedstrijden zijn eveneens nog niet toegestaan, evenals publiek. In groepsverband sportvissen (trainen) is dus weer mogelijk, maar laat het competitieve element (weeg- of meetprocedure) achterwege.

Voor jongvolwassenen tot en met 26 jaar gelden nog enkele extra versoepelingen. Ook zij mogen in groepsverband overal buiten sporten. Zij hoeven echter geen 1,5 meter afstand te houden van elkaar en er geldt geen maximale groepsgrootte. Tot slot is het deze groep toegestaan om wedstrijden te houden. Hierbij geldt wel dat dit enkel verenigingswedstrijden betreft. Dus alleen met leden tot en met 26 jaar van de eigen vereniging kunnen wedstrijden worden georganiseerd.

Dit betekent dat er tot in ieder geval 9 juni geen nationale en federatieve wedstrijden worden gehouden en er geen wedstrijdaanvragen in VWRP worden goedgekeurd. Mochten er verenigingswedstrijden met sportvissers van de eigen vereniging onder 27 jaar worden georganiseerd, neem dan contact op met ondergetekende via renate@vissen.nl voor een schriftelijke wedstrijdvergunning.

Op 17 mei worden de maatregelen al dan niet definitief gemaakt en de duiding van de maatregelen wordt nog besproken binnen de sportsector (NOC*NSF en sportbonden). Hieruit volgt nog een nieuw corona-sport-protocol. Deze wordt volgende week verwacht. Voor een uitgebreid overzicht van de nieuwe maatregelen voor de sport kijk dan op de website van de Rijksoverheid: https://www.rijksoverheid.nl/.../plannen-voor-sporten...

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies