Update wedstrijdvissen in coronatijd

terug naar overzicht

Maandag, 5 april 2021

Helaas zitten we nog steeds in een lockdown maar het eind lijkt in zicht! Nog even volhouden dus. De toestemmingen voor wedstrijden tot en met 20 april zijn door Sportvisserij Groningen Drenthe weer ingetrokken. Volgende week dinsdag, 13 april volgt de volgende persconferentie. Hopelijk wordt dan duidelijk wanneer we weer een wedstrijd mogen vissen. Het betekent dat de start van de competities in het meest gunstige geval 2 weken wordt uitgesteld. In ieder geval gaan de volgende wedstrijden niet door: dinsdagcompetitie 6, 13 en 20 april en zaterdagcompetitie 10 april. Zie ook hierna het voorlopig schema van de wedstrijden. Mogelijke aanpassingen in dit schema zijn afhankelijk van de datum van toestemming om weer clubwedstrijden te houden.


Hieronder de mail die de visverenigingen hebben ontvangen van Sportvisserij Groningen Drenthe na de persconferentie van 23 maart:

Beste bestuursleden van de aangesloten hengelsportverenigingen,

Hierbij ontvangt u een update van de maatregelen rond het coronavirus, die het kabinet tijdens de persconferentie van 23 maart heeft aangekondigd. Helaas is er nog geen reden tot versoepeling. Alleen de avondklok gaat per 31 maart een uur later in. De mensen die via het online wedstrijdsysteem (VWRP) een wedstrijd hebben aangevraagd tot en met 20 april, hebben vandaag een afwijzing ontvangen. Wedstrijden kunnen helaas nog steeds niet worden gevist.

Hieronder ziet u de tekst uit ons nieuwsbericht. Deze tekst is ook bijgevoegd als pdf-bestand om binnen uw vereniging te verspreiden.

Nieuwsbericht:

Update corona 25 maart: verlenging maatregelen

In de persconferentie van 23 maart maakte het kabinet bekend dat alle huidige maatregelen worden verlengd tot en met 20 april. Dit omdat nog steeds te veel mensen besmet raken met het coronavirus en ook de druk op ziekenhuizen nog te hoog is. Vanaf woensdag 31 maart gaat de avondklok 1 uur later in. Je mag dan niet naar buiten tussen 22:00 uur ’s avonds en 04:30 uur ‘s ochtends. Vanaf 16 maart gelden er al wel een paar kleine correcties op een aantal al bestaande maatregelen. Zo mogen volwassenen van 27 jaar en ouder buiten op sportaccommodaties met maximaal 4 mensen sporten. Daarbij moeten ze wel 1,5 meter afstand houden. Tot en met 26 jaar was sporten in teamverband bij sportaccommodaties al toegestaan, zonder 1,5 meter afstand te houden.

Wedstrijdvissen
Omdat wedstrijdvissen niet op een sportaccommodatie plaatsvindt, geldt het bovenstaande helaas niet voor de wedstrijdvisserij. Viswedstrijden zijn dus nog steeds niet toegestaan. De uitzondering hierop vormen kinderen tot en met 17 jaar. Zij mogen buiten in grotere groepen of teams sportvissen en wedstrijden vissen met andere leden binnen de hengelsportvereniging. Gemeenten mogen sportactiviteiten organiseren of goedkeuren op locaties buiten de sportaccommodaties, voor het eventueel trainen in groepjes van 4 personen (wel met behoud van 1,5m afstand). Daarvoor kan bij de gemeente een aanvraag worden gedaan. Verder gelden de algemene regels zoals vermeld op de website van de Rijksoverheid (thema sport).
Op 13 april geeft het kabinet weer een persconferentie. Aan de hand daarvan wordt gekeken welke maatregelen nodig zijn na 20 april 2021.

Kijk voor meer informatie over de persconferentie van 23 maart op www.rijksoverheid.nl. Meer informatie over sportvissen en corona vind je op https://www.sportvisserijnederland.nl/corona/.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies