Laatste wedstrijden competities week 37-41 (7 sept-11 okt)

terug naar overzicht

Vrijdag, 6 november 2020

Nederland kampt momenteel met een tweede golf van het coronavirus waardoor wedstrijden niet doorgaan. Gelukkig konden de zaterdagmorgencompetitie en de dinsdagmiddagcompetitie van HOG nog net voor de nieuwe gedeeltelijke lock-down worden afgemaakt.

In de dinsdagmiddagcompetitie zijn nog 3 wedstrijden gevist: 15 sept. in Nieuwolda, 29 sept. in Meedhuizen en 6 okt. in de Munte Wetering tussen Meeden en Scheemda ('s ochtends). De ochtendwedstrijd telde dit jaar wel mee omdat de prijsverdeling en uitreiking door corona anders was. Zodoende zijn nog 10 van de oorspronkelijke 15 wedstrijden gevist voor de competitie. Kampioen werd Adolf die de laatste wedstrijden goed op dreef was. Tweede werd Jan Delger die evenveel punten had als de kampioen van vorig jaar Bert maar op basis van gevangen gewicht Bert nipt voor bleef. Jan deed dit jaar voor het eerst de hele competitie mee en lag lange tijd op kampioenskoers maar kwam dus net te kort. 
Dinsdag 15 sept. visten 6 deelnemers achter dorpshuis 't Trefpunt in Nieuwolda. Het ingezaaide gras was voldoende gegroeid om hier weer te kunnen vissen. Het weer was zomers maar de vangst viel tegen, gemiddeld 1233 gram. Alleen good-old Kootje ving op zijn favoriete stek een mooi aantal bij elkaar en werd met 3290 gram met afstand eerste. Tweede werd Adolf met 1890 gram en derde Jan met 1660 gram, beiden met 1 dikke brasem erbij.


Het was druk op het water! Door corona meer vakantiegangers in Groningen.


de vangst van Kootje


Dinsdag 29 sept gingen 6 vissers de strijd aan bij Meedhuizen, in het afwateringskanaal Duurswold. Het was miezerig weer en de vangst viel tegen met gemiddeld 1430 gram. Adolf ving wel goed en werd afgetekend eerste met 4370 gram aan mooie blankvoorns. Verrassend tweede werd Hendrik met 1020 gram en derde Kootje met 960 gram. Bert werd slechts vijfde en Jan laatste waarmee ze de kans op het kampioenschap grotendeels verspeelden. 


de vangst van Adolf

Bij het opruimen bleek dat 2 hengeldelen van Adolfs nieuwe hengel met geen mogelijkheid meer uit elkaar wilden. Omdat de 2 delen te lang waren om vervoerd te worden binnen in de auto stak een deel uit het zijraam van de bijrijdersstoel. Uiteindelijk is toch een deel gebroken in de hengelsportwinkel bij een poging om ze uit elkaar te trekken. Gelukkig werd dit deel onder garantie vervangen door een nieuw deel. Binnen 3 dagen was dit nieuwe deel er. Klasse, goede service van de zaak!  

De laatste (ochtend)wedstrijd werd gehouden in een water waarvan bekend is dat daar veel giebels rondzwemmen. Een giebel is een soort grote wilde goudvis zonder de oranje kleur. Het schijnt dat alle giebels vrouwtjes zijn en de ongeslachtelijke voortplanting alleen kan plaatsvinden als andere manlijke karperachtigen ze hiervoor stimuleren. Een bijzondere vis dus die in veel wateren niet of nauwelijks gevangen wordt.  
In het begin kregen de acht deelnemers een flinke bui te verwerken en de vrij stevige wind stond dwars over het kanaal. Samen met de 1 uur durende sterke stroming door een draaiend gemaal maakte dat het vissen deze ochtend niet eenvoudig. Toch werd behoorlijk vis gevangen (gemiddeld 1808 gram) en iedereen ving wel een giebel. Eerste werd Adolf met 4230 gram, tweede Bert met 3380 gram en derde Stoffer met 2340 gram. Door omstandigheden heeft Stoffer dit jaar de competitie aan zich voorbij laten gaan maar liet vandaag nog even zien dat hij het vissen niet verleerd is. 


een flinke bui in aantocht


na regen komt zonneschijn


de bouw van het nieuwe windpark vordert gestaag. 


een fraaie giebel


de vangst van Bert


Bert met zijn gevangen zeelt


de vangst van Adolf


de vangst van Hendrik met waarschijnlijk de grootste gevangen giebel van deze ochtend


de vangst van Stoffer

In de zaterdagcompetitie zijn nog 2 wedstrijden gevist: op 19 september in het Winschoterdiep aan de Oude Rijksweg en 3 oktober in het Oosterhornkanaal bij Delfzijl. De 9de wedstrijd kwamen slechts 11 deelnemers opdagen, het laagste aantal in 2020. Zo waren Cees, Adolf en Johan met vakantie. Zo kon vooral Bert een goede slag slaan in de strijd om het kampioenschap. Bert werd namelijk eerste met 4740 gram. Tweede werd Jurry met 3970 gram en derde Pieter met 3540 gram. De gemiddelde vangst was redelijk met 2374 gram. Geen foto's want de fotograaf was ook met vakantie.

De 10de en laatste wedstrijd was in het Oosterhornkanaal. De laatste keer dat hier een wedstrijd gevist werd lag al meer dan 5 jaar achter ons. Omdat het nog donker was (samenkomst was door corona niet in Scheemda maar bij het viswater) en hard waaide dwars over het kanaal maakte dit grote water een wat bedreigende indruk wat voor Tonnie en Emmo reden was om te besluiten hier vandaag niet te gaan vissen. Jammer maar ook wel enigszins te begrijpen. De vangst door de overgebleven 15 deelnemers was erg wisselend. Bert maakte zijn titelaspiraties volledig waar en ving maar liefst 12.5 kg aan dikke brasems en windes. Daarmee was hij eerste vlak voor Geert die 11.7 kg ving.  Beiden zaten naast elkaar, blijkbaar verreweg de beste stekken. Want op grote afstand werd Cees met 4700 gram derde. De gemiddelde vangst was met 3586 gram de hoogste van dit coronajaar. Door deze resultaten werd Bert dus kampioen, Cees tweede en Geert derde, die de laatste wedstrijd nog een plek opschoof ten koste van Adolf.  

     
Adolf krijgt veel beet van (kleine) zwartbekgrondels

Arjan zat mooi in de luwte maar niet op de beste stek. 


Willem vangt net zijn eerste dikke vis. 


Een brasem.


de vangst van Arjan.

de vangst van Adolf

Vlak voor de gedeeltelijke lock-down werd afgekondigd in een persconferentie door het kabinet op dinsdag 13 oktober werd op zaterdag 10 oktober de bestuur en commissie vismorgen gehouden. Als viswater werd gekozen voor de Munte Wetering waar de dinsdag ervoor een flink aantal giebels was gevangen. Helaas waren ze vandaag veel moeilijker te vangen. Wellicht was het water blind geworden door het vele afstromen van de laatste dagen. Bert wist nog 2400 gram in het netje te krijgen, Adolf 1680 gram en Willem 1630 gram. Gemiddeld werd door 9 personen 984 gram gevangen. Omdat een snertmaaltijd bij De Twee Oldambten door corona niet mogelijk was kon een ieder na afloop een prijs uitzoeken, de laatste in de rangorde het eerst.


     de vangst van Bert


Blankvoorn (boven) en Giebel (onder)

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies