Woensdagavondcompetitie begint op een zomerse avond

terug naar overzicht

Donderdag, 10 mei 2018

De woensdagavondcompetitie is van start gegaan op een zomerse avond met de vangst van grote brasems.

De 14 deelnemers werden getrakteerd op een bijzonder mooie avond met weinig wind en een heerlijke warmte. Was de temperatuur een week geleden nog maar 7°C en was het regenachtig en stormachtig, vandaag was het twintig graden warmer, zeer droog en stelde de zuidoosten wind niets voor. 

De brasems hebben de paai nu wel achter de rug. Ze waren, vooral op sommige gedeeltes van het Meedenerdiep wel aanwezig maar veel oog voor aas en voer was er niet. Toch werden nog grote brasems gevangen van 3-5 pond. Edwin lukt dat op de woensdagavond vaak heel goed, zoals ook nu. Met 7.5 kg werd hij eerste en heeft een goede start te pakken. Kootje, met 5.3 kg en Bert met 4.1 kg vormden de rest van de top 3.

Totaal werd 26910 gram gevangen, gemiddeld 1922 gram. In 2016 en 2017 was dit een stuk lager met 941 en 965 gram. Dankzij het mooie weer?

Hilko vangt vandaag alleen 2 baarsen die nog niet meetellen. Op de achtergrond was Alex buiten de wedstrijd om al een paar uur aan het vissen zonder resultaat.  

Het was een mooie zomerse avond maar na dagen wolkenloos weer gaven deze wolken een weersverandering aan.